';

Zabiegi na różne problemy skórne

Laser
Alma Harmony

Laser Alma Harmony XL to wielofunkcyjna platforma, działająca na podstawie mocy lasera, światła i ultradźwięków. Posiada cztery głowice na rożne problemy skórne: iPixel, DyeVL,Nd;Yag oraz ClearLift.

Wykorzystywana jest nie tylko w walce z oznakami starzenia się, lecz także w walce z przebarwieniami, bliznami i innymi nieestetycznymi zmianami skórnymi.

Poprawa kondycji skóry

Laser iPixel

Zabieg Pixel™ to mało inwazyjna laserowa metoda resurfacingu – wygładzania naskórka, w której laser frakcyjny odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry na nowe młode, zapewnia naturalny i trwały efekt.

Laser ten doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i jest bezkonkurencyjny w obkurczaniu rozszerzonych porów. Terapia jest doskonałym sposobem na bezpieczne odświeżenie skóry oraz terapię trądziku i blizn oraz redukcję rozstępów przez cały rok.

  • Doskonale złuszcza naskórek
  • Wpływa na zdrowy wygląd skóry i ogólnie poprawia jej kondycję
  • Redukuje przebarwienia
  • Jest bezkonkurencyjny w obkurczaniu rozszerzonych porów
  • Niweluje blizny, zmarszczki i rozstępyZabieg laserem Pixel™powoduje jednorazowo naświetlenie ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach.

Wskazania
Resufacing skóry
Drobne zmarszczki
Blizny potrądzikowe
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone pory
Zwiększenie napięcia i jędrności skóry

Efekty
Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Ujawnia się ona poprawą kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy po serii zabiegów Pixel™ prowadzi to do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.

Zalecenia pozabiegowe
Bezpośrednio po zabiegu można podjąć normalną aktywność, gdyż nie wymaga on okresu rekonwalescencji. W celu przyśpieszenia regeneracji naskórka należy stosować dermokosmetyki nawilżające. Niezbędna jest także ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – na skórę poddaną zabiegowi należy aplikować przez co najmniej miesiąc po zabiegu krem z wysokim filtrem (SPF 50).

Image module

Problemy skórne, przebarwienia

Laser DyeVL 

DyeVL jest bezpiecznym i bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się rumienia skóry i wszystkich objawów fotostarzenia. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego.

Najnowsza głowica DyeVL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Uznana została jako najbardziej zaawansowana technologia, dająca rezultaty laserów barwnikowych. Zwiększa wszechstronność, efektywność oraz bezpieczeństwo IPL.

Wskazania

Wiotkość skóry (fotostarzenie się)
Łagodne zmiany naczyniowe
Przebarwienia
Rozszerzone naczynka
Naczyniaki płaskie, gwieździste, rubinowe
Trądzik różowaty
Rumień
Rozszerzone pory

Opis zabiegu

Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jeśli pacjent dostosowuje się do zaleceń lekarza efekt zabiegu jest trwały. Naczynka mogą pojawiać się w innych miejscach, nie objętych leczeniem.

Jak często można wykonywać zabieg?

W zależności od rezultatów każdej pojedynczej sesji i rozległości przebarwień oraz głębokości naczyń zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.

Zalecenia pozabiegowe

Całkowity zakaz opalania: minimum 4 tygodnie po zabiegu
Ochrona przed słońcem: bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF
Unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur)
Makijaż: w przypadku uszkodzonego naskórka należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu

 

Zapraszamy do kontaktu

Dowiedz się więcej lub umów się na wizytę!

Image module